Πέμπτη 14 Μαρτίου 2013

Νέστορας – Αίολος 84-41

Πρωτάθλημα εφήβων
Νίκη των Εφήβων επί του Αιόλου

Με νίκη συνέχισαν οι Έφηβοι του Νέστορα, (παραμένοντας αήττητοι) μια αγωνιστική πριν τη λήξη του φετινού Πρωταθλήματος. Απομένει ένα εξ αναβολής παιχνίδι με τον Κρόνο, για να στεφθούν και επίσημα πρωταθλητές, για 2η συνεχή χρονιά, ευελπιστώντας να επαναλάβουν την περσινή πορεία όπου κατέκτησαν και το πρωτάθλημα Θεσσαλίας.
Στα του παιχνιδιού, από την αρχή φάνηκε...
ότι οι Έφηβοι του Νέστορα δεν θα έδιναν το δικαίωμα στον αντίπαλο να τους δημιουργήσει το οποιοδήποτε πρόβλημα για την κατάκτηση της Νίκης. Ο Αίολος στο 1ο μόνο δεκάλεπτο μπόρεσε να ακολουθήσει στο σκορ 12-8 στο 4.12΄, για να λήξει η πρώτη περίοδος με 18-12 για το Νέστορα.
Στο 2ο δεκάλεπτο ο Νέστορας έτρεξε ένα επι μέρους 22-5 κλείνοντας το ημίχρονο με 40-17.
Ίδια εικόνα στο 3ο δεκάλεπτο με ένα σερί 16-5 ο Νέστορας κάνει το 56-22 στο 3.35΄, για να τελειώσει η περίοδος με 62-25.
Στην 4η περίοδο δεν άλλαξε κάτι για να φτάσουμε στο τελικό 84-41 που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα.
Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 18-12, 2ο 22-5, 3ο 22-8, 4ο 22-16
Έπαιξαν Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. Μπαρούτας Χ. 9, Τσιακμάκης Κ. 5, Μπάλλας Α. 3, Τσιούλης Α.  Τζιούφας Α. 16, Τόλλιος Κ. 4, Αργύρης Κ. 4 Πάτρας Β. 22, Κολότσιος Α. 6, Χλωρός Π. Μπαρούτας Ε. 15(1)
Αίολος (Φόρος Χ.) Αλεξίου Β. Αντριτς Ν. 1, Γιαννούλης Σ. Πολύζος Κ. Μπέφας Ε. 5, Ζαρογιάννης Θ. 3(1), Μουζακιάρης Θ. Καρατάσιος Γ. 9(1), Αναγνώστου Α. Βαρμπομπίτης Χ. 4, Σταμούλης Ν. 19, Παπαγεωργίου Α.

Πηγή: trikalaola.gr